Marka Hikayesi: Geleneklerine Bağlı & İnovatif

İşimizi Aşkla Yapıyoruz Derken Şaka Yapmıyoruz

İlk frei öl® ürünü Nuremberg-Almanya’nın 1442’de kurulan en eski eczanesinde tasarlandı. Eczacı Walter Bouhon, üç çocuğunun annesi, biricik hayat arkadaşının doğumda ortaya çıkan çatlaklarını gidermek için bir arayış içerisine girdi. 1966’da ilk frei öl® ürünü SkinCare Oil‘i tasarlayan Walter Bouhon, bitkisel yağlarla, vitaminlerin kombinasyonunu kullanan ilk insandır. Ürünün etkisi dönemin Almanya’sında kulaktan kulağa yayıldı. 1966’da Walter Bouhon’un Eczanesinde en çok satan üründü.

frei öl ® 1966’dan Bugüne Alman Eczanelerinde Aralıksız Pazar Lideri

1966’da Walter Bouhon tarafından ortaya çıkarılan markamız, bugün Walter Bouhon’un üçüncü kuşak torunları tarafından yönetilmektedir. Bouhon Ailesinin bir üyesi hariç tüm yetişkin fertleri eczacıdır. Thomas Bauer, Bouhon Ailesinin kara keçisi, Birleşik Devletlerde İşletme eğitimi almış ve şuan Walter Bouhon GmbH’ın CEO’su pozisyonunda aile şirketini eczacı kuzenleri ile birlikte yönetmektedir. 2014’te Almanya’nın lokal kahramanı frei öl ®, global bir marka olmak için ilk adımlarını atmaya başlamıştır. 2018’e geldiğimizde marka dünyanın 61 ülkesinde tüketicilerin beğenisine sunulmuştur. frei öl ® 2017 4. Çeyrekte Türkiye pazarına TP İlaç Sağlık Kozmetik Tic Ltd Şti ile birlikte girmiştir.

İlaç Üretim Standartları Kalitesinde Kozmetik Ürünler: %100 Alman Malı

Kozmetik Üretim standartları ile İlaç Üretim Standartları arasındaki temel fark, içerikte kullanılacak hammaddelerin seçiminden, üretimin tüm aşamalarına kadar daha yüksek hassasiyet gerektirmesidir. Tüm ürünlerimiz klinik çalışmalarda denenmiş ardından tüketicinin beğenisine sunulmuştur. Bitkisel yağların ve vitaminlerin cilt üzerindeki olumlu etkisinin bilimsel temelleri ve inancımız markamızı ” Yağ Uzmanı” olarak adlandırılmasına neden olmuştur. Ürünlerimizin ” Baby Oil” hariç tamamı ilaç üretim standartlarında Almanya’nın köklü ilaç fabrikalarında üretilmektedir. Baby Oil ise Gıda Üretim Standartlarında üretilmektedir, %100 doğaldır hatta içilebilir bile. Ürünlerimizin içeriğinden, kapaklarına, etiketlerinden ambalajına kadar tamamı Almanya’da üretilmektedir.

Markengeschichte Werkstatt

 

Markengeschichte Werkstatt 2

 

Siegel